ГОРТАЮЧИ СТОРІНКИ ІСТОРІЇ НАШОГО САДОЧКА...

Даруй себе дітям!

Будь терплячим і будь готовим

до зустрічі з ними в дитинстві.

Шалва Амонашвілі

Дитячий садок 1987р.

  Історія дитячого садочка бере початок у грудні 1987 року(час здачі в експлуатацію).Саме 5 січня 1988 року дитсадок відкрив свої двері для малят під чудовою назвою"Ягідка".Будівля розрахована на 12 груп,є музична зала.

  Першим завідувачем була Величко Олена Іванівна (з відкриття садочка і до 2003 року).

Сьгодні вона згадує:"Відчинив свої двері теплий,затишний,красивий садочок з ласкавою назвою-"Ягідка".

     Малюків завжди зустрічали усміхнені обличчя вихователів та дбайливі руки їх помічників.Вони віддавали частку  свого серця кожному малюку,щоб він виріс доброю,щирою,працьовитою людиною.

  Плине час.  Працюють гуртки за інтересами дітей. Захоплюєшся,коли спостерігаєш за тим,як наші вихованці впевнено крокують у ногу з сучасним життям.

Перші випускники нашого садка

    А допомагають їм у цьому жінки,скромні на вигляд,але з великим люблячим серцем,сповненим гордощі за своїх вихованців.

          1995 рік-відкриваються логопедичні групи для дітей із ЗНМ.

    З 1996 року наш заклад носить назву Херсонський ясла-садок №13 комбінованого типу Херсонської міської ради.

    З 1998 року наш заклад працює над питанням економічного виховання дошкільників.Опікує це питання творча група вихователів на чолі з керівником Величко О.І.

     Діти ростуть граючись.У процесі пошуково -дослідницької діяльності набувають практичних умінь та навичок,які гарантують дитині адаптацію до сучасних умов життя,здатність орієнтуватись в ньому,адекватно реагувати на явища,події,крокують впевнено у світ економіки.

    З 2003 року керівництво закладом здійснює завідувач Овчаренко Ганна Миколаївна,яка націлює весь колектив на створення іміджу закладу у місті,як одного з найкращих.

    Ганна Миколаівна створила творчий педагогічний колектив та згуртувала колектив батьків на спільну взаємодію щодо розвитку фізичних здібностей у дітей.

    Головна мета її діяльності - виховати дитину здорову;виховати дитину щасливу;виховати дитину розумну. Це запорука її майбутнього.

    Вагому цеглинку у фундамент здоров'я наших вихованців закладають медичні сестри ясел-садка: Білозор Н.І.(працювала з 1990 до 2009р.), Панова А.В.(працювала з 1994 до 1999року), Андрушко М.І.(працює з 2012 року).

       Важливим чинником у зміцненні здоров'я наших дошкільнят є організація збалансованого, здорового харчування дітей. Триразове харчування, а в оздоровчий період чотирьохразове - забезпечували в минулому кухарі Вовк К.А., Мус Л.Г., а нині Новохацька Є.А., Зінов'єва Н.О., Чернова О.В.

   Кожна мама віддавала в дитячий садок найдорожче, найцінніший скарб-свою дитину. Щоб їй було тут затишно,щоб були створені усі умови, не гірші від домашніх,щоб руки чужої тьоті були такими ж лагідними, як і мамині руки. Потрібно було прикласти чимало зусиль.

Наш дитячий садок, 2013р.

   Педагоги "Ягідки"- творчі, закохані у свою професію люди. Право йти в ногу з часом налаштовує їх на постійний пошук нового, впровадження прогресивних новітніх технологій.

     Розвиткові мовленнєвих здібностей в дошкільному закладі приділяється особлива увага.Засвоєння дітьми мови - це не просто ознайомлення зі словами, не просто закладання їх у пам'ять, а розвиток мовних здібностей, здатність миттєво добирати необхідні слова,доречні саме в цій ситуації.

   На заняттях заняттях з розвитку українського мовлення вихователі дитячого закладу знайомлять дітей з перлинами фольклору, з народними казками, а також з творами українських письменників. все це виховує у дітей любов до українсьеого слова, шанобливе ставлення до українського народу, його історії та традицій. Вихователі Карпусь О. Р., Мельник Н. О. своїм педагогічним досвідом "Люби і знай свій рідний край", збагатили наш садочок.

   Справжнім явищем стають для дітлахів народні свята. Діти з задоволенням і великим захопленням співають українські пісні, розповідають вірші, грають у народні ігри та танцюють запальні українські танці.

   Музичні керівники: Коновалова С. В., Ільчук Н. І., Носкова М. Ю. - з 2003 року.

    Педагогічна діяльність не відірвана від діяльності самої дитини: вихованці залучаються до формування задумів, ідей, завдань, цілей. З питання підготовки до навчання в школі, розвитку логічного мислення дитини, її всебічного розвитку працювали вихователі Саганська О. О., Сотнічук Л. В., Колісніченко В. С. Їх досвід "Розвиток творчих здібностей дошкільників" впроваджується молодими педагогами нашого садка.

   Кожному педагогу притаманні любов до дітей, до своєї професії, захопленність справою, працьовитість, цілеспрямованнясть, творчість у педагогічному процесі, упевненість в успіху.

   З питання патріотичного виховання, а саме до любові до рідного краю, рідного міста працювали вихователі я/с №13 Абович Л. Ю., Набойщикова В. І., розробивши систему занять, бесід, екскурсій, батьківських зборів, свят та розваг, ознайомлювали дітей з рідним містом, його історичними пам'ятками та минулим, традиціями рідного народу.  

   Протягом багатьох років наставниками вихователів були вихователі-методисти: Потапова В. Д. (з 1988 по 2000 р.), Лисенко О. П. (з 2001 по 2011 р.) Петях Я. А. (з 2012 року). Кожен день, кожну педраду, іншу форму роботи з колегами, вони присвячували педагогам, були щасливі, що працюють з прекрасними людьми, які жили з вихованцями в світі добра і любові, щирості, відвертості. Маючи достатній досвід роботи, вони і нині діляться ним з вихователями.  

   Укріплення матеріально-технічної бази закладу, його безперебійного функціонування - важлива складова. Цим питанням опікується завгосп Пирегова Г. О. за її двадцятирічний стаж роботи на цій посаді придбано холодильне і пральне обладнання, замінено меблі, проведені сантехнічні роботи по підвалу, ремонт даху, впорядковано подвір'я, кожного року проводяться ремонтні роботи групових кімнат, пральні, харчоблоку, інше.

Сучасні приміщення чекають малят

   Через гру, індивідуальний підхід до кожної дитини, співпрацю з батьками, під час занять, прогулянок, свят, розваг - педагогічний колектив забезпечує загальний розвиток дитини.

   Щорічно проводимо: екологічні акції "Рости моє деревце", "Допоможемо птахам взимку", "Город на підвіконні", "Мій майданчик найкращий"; економічні ярмарки: "Наші талановиті пальчики", приймаємо участь у святкуванні: "Дня дошкільника", "Дня театру", "Дня економіки" та у міських заходах.

   Все це і є підгрунтям для набуття в подальшому спеціальних знань, умінь і навичок, формування стійких особистісних якостей дошкільнят.

   Щороку ми розкриваємо теплі долоні, з яких, мов птахи розлітаються діти, і ми ще довгі роки вдивляємось в далечінь, хвилюючись про долю кожної дитини.

   2012 рік - дитячий сад свякує 25-річчя з дня заснування. Привітати колектив садочка з ювілеєм прийшли випускники, які не забули про свої перші кроки на подвір'ї "Ягідка", перших друзів, перші почуття. Сьогодні вони - самодостатні особистості, які мають значні досягнення у спорті, творчості, і навіть у економіці, але багато в чому своїм успіхом вихователям, які зуміли розкрити в них талант.

   Колектив постійно розвивається, впроваджуючи передові педагогічні досягнення, здобуваючи перемого в конкурсах, заявляючи про себе педагогіченими знахідками.

        На сучасному етапі такі вихователі закладу, як Любаш Т.І., Лисенко О.П., Горницька В.В., Козлова А.В., Іванченко С.В., Купира В.М., Орлянкович С.К., вчителі-логопеди Кисіль І.А., Овчаренко О.П., Іваннікова Л.Г. щоденно працюють над створенням умов для інтеграції інноваційних ідей і технологій, змінюють зміст, засоби, методи організації освітньої і виховної роботи з дітьми, завдяки введенню інновацій у традиційну систему.

     Нові соціальні ініціативи Президента В.Ф.Януковича, проголошені 27 лютого 2013, спрямовані на захист дітей - "Діти - майбутнє України", колектив педагогів Херсонського ясел-садка №13 сприйняв, як програму дій на поліпшення розвитку дошкілля, охоплення дошкільною освітою 85% дітей, що відповідатиме європейським стандартам, розвиток дитячої творчості, поліпшеннята збереження здоров'я дітей.

       У нашому дошкільному закладв є свої досягнення:

   Вихованці та батьки:

   II Парад-карнавал "Карапузів". Учасники: сім'я Бейко Каті, сім'я Йовенко Саші (диплом учасників карнавалу).

   III  Парад-карнавал "Карапузів"- 15.09 2012 року. Учасники - сім'я Ковальчук: Семен, Тимофій, Світлана Мар'янівна (диплом учасників карнавалу).

   Дитячий I міський конкурс "Крок до зірок" II етап - 25.10.2012 рокуна базі ДНЗ №13 -  старші групи №3, №5 (II місце).

   Дитячий  міський конкурс "Крок до зірок" III етап (фінал) - 14.11.2012 року на базі НВК №56 - старші групи №3, №5.

   Дитяча міська виставка "Світ очима дітей" II тур на базі ДНЗ №7 - 2.04.2013 р., переможець - Бейко Катя, старша група №3 ( II місце).

   Виставкова галерея "Синій кіт" - 26.04.2013 року - нагородженя переможця грамотою та подарунком.

   Дитяча міська спартакіада "Крок до Олімпу"  II тур на базі ДНЗ №28 - 21.05 2013 року (диплом за  I місце) - вихованці старших груп №3, №5.

   Педагоги дошкільного закладу:

   Міський конкурс художньої творчості працівників освіти "Весняна мозаїка" - 21.02.2013 р. на базі Ліцею мистецтв (подяка ради профспілки працівників освіти і грошова премія 500 грн.).

   Участь у II міському Фестивалі "Квіткові килими" з нагоди 235 -річниці заснування м. Херсона (диплом учасника).

    Залучення до такої роботи з дітьми, поновлення матеріально-технічної бази закладу батьківською громадськістю - стало запорукою тісного зв'язку взаємовідносин між батьками і дошкільною установою.

      Батьки є частими гостями в садку, розуміють наші потреби, разом з колективом педагогів спрямовують свої зусилля на всебічний рохзвиток дітей.

   Робота у дитячому закладі продовжується, а педагоги чекають на нове поповнення малят. 

 

Спритні, дужі і зі спортом дружим

На Олімпіадах перемагаємо - призові місця займаємо!

 

Наші діти активні учасники Параду карапузів

Розвиваємо таланти дітей щоденно