ЛІТНЄ ОЗДОРОВЛЕННЯ

ПРОДОВЖУЄТЬСЯ У НАШОМУ САДКУ

     Педагоги ясла-садка №13 всесторонньо використовують сприятливі для зміцнення здоров’я дітей умови літнього часу і добиваються, щоб кожна дитина зміцніла і загартувалася.

Доріжки здоров’я – гра і масаж

Під час літньо - оздоровчої компанії та при реалізації завдань фізичного виховання, у вільній діяльності, в індивідуальній роботі з дітьми використовується різне нестандартне фізкультурне обладнання, яке, виготовлено педагогами та батьками вихованців нашого ясла-садка №13.

Доріжка здоров’я дозволяє проводити профілактику здоров'я дітей в ігровій формі.

Метою її створення є: організація фізкультурно-оздоровчої роботи в літній період.

Основними завданнями є:

• профілактика плоскостопості;

• поліпшити функцію серцево-судинної і дихальної систем;

• підвищити опірність до інфекційних захворювань;

• поліпшити емоційно-психічний стан дітей;

• долучити дітей до здорового способу життя.

 

Випускні свята "Прощавай, садок дитячий!"

Спортивне свято «Крок до олімпу»

 

29 травня 2019 року на стадіоні школи №47 відбулось спортивне свято серед закладів дошкільної освіти міста Херсона «Крок до олімпу». Вже 8 років поспіль відзначається справжнє свято фізичної культури.  

Лунають командні привітання-девізи (в девізах команд головна ідея, що спорт – це не тільки веселі спортивні ігри, а і здоров’я, і краса), проводиться весела розминка всіх учасників перед змаганнями. Діти залюбки виконують ритмічні вправи. Яскраве видовище. На чудовому зеленому килимі стадіону, різнобарвний одяг малят створив образ сонячної країни.

Свято розпочалось. У всіх видах маленькі спортсмени показали чудові спортивні результати.

 

 

«Спорт – це дружба, Спорт – це сила! Спорт дає всім дітям крила»

 

20 травня 2019 року на території ЗДО №24 відбулася щорічна  міська спартакіада закладів дошкільної освіти міста Херсона «Крок до олімпу».

Цього року у спартакіаді взяли участь п’ять команд по 10 юних спортсменів і спортсменок ЗДО №10, 13, 23, 35, 57 та батьки.

Судді відзначили хорошу підготовку команд до змагань. Приємно було і те, що усі заклади мали свою командну спортивну форму.

Усі учасники та переможці отримали медалі, грамоти та призи.

Найкращі результати показала команда ясла-садка №13, котра посіла перше місце у спортивних змаганнях.  

 

 

Практичні дії евакуації учасників освітнього процесу на випадок надзвичайних ситуацій

у Херсонському ясла-садку №13 комбінованого типу Херсонської міської ради

 

14 травня 2019 року з метою здійснення заходів, спрямованих на убезпечення закладів освіти від можливих терористичних посягань, збереження та здоров"я учасників освітнього процесу в Херсонському ясла-садку №13 комбінованого типу було організовано і проведено відпрацювання практичних дій евакуації учасників освітнього процесу на випадок виникнення пожежі (актів тероризму)..

     10.00 год. - початок проведення відпрацювання евакуації учасників освітнього процесу. Евакуація проводилась згідно схем, що вивішені на кожному поверсі. Шляхи евакуації з приміщень і коридорів не перехрещувались, використовувались пожежних виходів.
     Після отримання сигналу про евакуацію вихователі у найкоротший строк вивели дітей найбезпечнішими евакуаційними шляхами з будівлі, ретельно перевіривши приміщення, щоб унеможливити перебування дітей у небезпечній зоні.
 

 

     Проведено звірку фактично евакуйованих вихованців із списком присутніх у закладі дошкільної освіти, а також наявних в ньому працівників та інших осіб. Вихователі чітко інформували керівника підрозділу про результати евакуації вихованців. Зустріч проводилась при вході на подвір'я закладу.
Вихованці, які евакуюються, направляються у безпечне місце (ЗДО №39).

Здоров’я – найцінніший скарб людини!

8 травня 2019 року  пройшов велосипедний флешмоб «За здоровий спосіб життя!».

Вихованці та батьки ясла-садка №13 комбінованого типу  зробили  іще один крок   для  зміцнення  найдорожчого, що є у кожної людини - здоров’я. Будемо й надалі продовжувати пошук шляхів для його зміцнення  та збереження. 

 

 

ПРО ВЕЛИКДЕНЬ ДЛЯ ДОШКІЛЬНИКІВ!

Великдень - одне з найбільших християнських свят, це родинне свято, на нього збиралася вся родина. За традицією, розпочинаючи урочистий сніданок, господар обрізав зі свяченої паски скибочки і роздавав всій родині.

            До свята готуються заздалегідь — печуть паски, роблять крашанки й писанки. Жовті, червоні, жовтогарячі кружальця, багатокутні зірки на писанці — зображення Сонця. Хвилі означають воду. Ще зображують листя — дубове або вишневе.

         Дуже гарно та урочисто це свято пройшло і в нашому ясел-садку №13.

 

 

Міський конкурс

молодих педагогів «Professional fest», номінація «Дошкільна освіта» 

Практичний психолог ясла-садка №13 комбінованого типу Херсонської міської ради Сідько Катерина Іванівна прийняла участь у міському конкурсі молодих педагогів «Professional fest». Вона показала відкрите заняття-театралізацію за твором «Муха-Цокотуха» з вихованцями старших спеціальних груп №5 та №10. На заході були присутні члени журі, які оцінювали професійну майстерність молодого педагога.

 

 

Міський Фестиваль для дошкільників

«Літературні намистинки»

 

20 березня 2019 року на базі ЗДО №18 пройшов міський Фестиваль «Літературні намистинки».

Метою фестивалю було: виховання у дітей любові до України, до рідної мови, шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, формування інтересу до літературного мистецтва та розширення уявлення про дитячу літературну творчість.

Вихованки нашого садка Шпилька Саша (старша спеціальна група №5) та Чумакова Даша (старша інклюзивна група №10), виступили з розповіданням байки Зої Березовської «Муха  і Павук» та вірша Дніпрової Чайки «Весна».

         По закінченню діти отримали дипломи та подарунки.

 

 

«В гості до нас прийшла весна!»

 

Ось і прийшли перші весняні дні, а разом з ними чудове свято всіх жінок.  У ясла-садку №13 з 5 по 7 березня пройшли весняні свята. Педагоги садка під час свят вчили дітей виховувати повагу до жінок, любов і вдячність до мам та бабусь, вчили бути уважними, чуйними. Батьки приймали активну участь у святах: підтримували дітей, тати та матусі грали в ігри, а бабусі отримали подяки за допомогу у вихованні онуків.

 

Колектив ясла-садка №13 Вітає всіх із цим чудовим святом, бажає  веселого настрою, міцного здоров’я, теплих сонячних променів, щасливих посмішок, злагоди, спокою та успіхів в усьому.

 

Шановні батьки!

Важлива інформація для Вас

 

19 січня 2019 року набув чинності Закон України від 18.12.2019 року №2657-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)"

 

Булінг (цькування) - це діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів еленктронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров*ю потерпілого.

 

Типові ознаки булінгу (цькування) такі:

- систематичність (повторюваність) діяння;

- наявність сторін - кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі (за нявності);

- дії ябо бездіяльність кривдника, наслідком яких є заподіяння психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого. 

 

Я, як керівник закладу освіти, забезпечую створення безпечного освітнього середовища, вільного від насильства та булінгу (цькування).

По закладу виданий наказ, затверджено склад комісії з розгляду випадків булінгу, щодо здобувачів освіти та педагогічних працівників.

Адміністрція зобов*язана розглядати заяви про випадки булінгу (цькування) здобувачів освіти, їхніх батьків, інших осіб та видавати рішення про розслідування. В закладі складені заходи щодо надання соціальних та психологічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг, батькам, особам, які стали свідками.

 

Стаття 172 Кодексу про адмінправопорушення перебачає такі штрафи:

- штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 - 1700 грн.) або громадські роботи від 20 до 40 годин, якщо цькували вперше, від 40 до 60 годин, якщо дії вчинили повторно, або знущалась група осіб.

 

Шановні батьки! Прийміть до уваги цю інформацію

 

МОРАЛЬНЕ ВИХОВАННЯ ДОШКІЛЬНЯТ ЧЕРЕЗ ЛІТЕРАТУРНУ

СПАДЩИНУ В. О.СУХОМЛИНСЬКОГО

 

В Херсонському ясел-садку №13 комбінованого типу створена педагогічна вітальня В. О. Сухомлинського, яка оформлена ілюстраціями казок і оповідань великого педагога, рекомендаціями для батьків по вихованню моральних якостей у дошкільників, тестами його творів.

         Педагоги закладу використовують матеріали вітальні під час бесід, занять, екскурсій з дітьми.

         В рамках тижня педагогічної майстерності вихователь Бєлікова Л. В. провела інтегроване заняття з дітьми середньої групи на тему «Людина починається з добра». Дошкільнята, подорожуючи в країну Доброти, навчилися використовувати добрі слова в побуті, знають багато прислів’їв з даної теми, вміло намалювали вираз обличчя доброї людини, склали сюжети з пазлів до творів В. Сухомлинського.

         На занятті було цікаво, пізнавально, дошкільнята дізнались багато нового, очі їх горіли від отриманої інформації.

         На захід були запрошені педагоги і батьки.

 

Свято рідної мови

у ясла-садку №13 комбінованого типу

 

Красивий, щедрий рідний край,
І мова наша - солов’їна.
Люби, шануй, оберігай
Наш край, що зветься Україна.
І. Січовик

День Рідної мови щорічно відмічають у всьому світі. Святково і урочисто воно пройшло і в ясла-садку №13 комбінованого типу.

З МЕТОЮ ВІДЗНАЧЕННЯ МІЖНАРОДНОГО ДНЯ РІДНОЇ МОВИ В НАШОМУ ясла-садку ВІДБУЛИСЯ ЗАХОДИ ШАНУВАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ, А САМЕ: РОЗВАГА ДЛЯ ДІТЕЙ «МОВА РІДНА, СЛОВО РІДНЕ». ПРОВЕЛИ ЇЇ ВИХОВАНЦІ СТАРШОЇ  ГРУПИ (ВИХОВАТЕЛІ присяжнюк м. в., колесникова ю. к.) та підготовчої групи (вихователь Логвіна С. І.), музичний керівник Сулік Н. В. ПІД ЧАС ЯКОЇ ДЕКЛАМУВАЛИ ВІРШІ РІДНОЮ МОВОЮ, виконували народні пісні, ЗНАЙОМИЛИ З ТВОРЧІСТЮ УКРАЇНСЬКИХ ПИСЬМЕННИКІВ, ОБЕРЕГАМИ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ, ВИКОНАЛИ НАЦІОНАЛЬНІ ТАНОЧКИ.

На святі були присутні вихованці груп, педагоги, батьки.

Спортивно-розважальне свято «Стрітення»

 

Сьогодні у нас свято Стрітення. В народі його вважають святом зустрічі зими з весною. У лютому, кажуть, що зима йде на мороз, а сонце на літо.

На Стрітення зима з весною змагається, і котра з них переможе, та буде до кінця місяця господарювати.

Вже стало традицією проведення свята Стрітення в ясла-садку №13 комбінованого типу Херсонської міської ради. Музичний керівник Носкова М. Ю. та вихователі старшої спеціальної  групи №5 – Любаш Т. І., Козлова А. В. та старшої інклюзивної групи №10 – Мовчан О. П. підготували цікавий сценарій.

Під час розваги діти продемонстрували те, як з давніх-давен люди вірили, що на Стрітення, обов’язково має «змагатися зима з весною». В цей день вони зустрічаються, і хто переможе  - тому до кінця місяця і господарювати. Вихованці старшої спеціальної групи та старшої інклюзивної групи, які виконували ролі зими та весни, грали в народні ігри, під час яких демонстрували свою спритність, винахідливість та правильність виконання основних спортивних рухів.

 Батьки вихованців цих груп були гостями свята. Діти на святі з нетерпінням чекали приходу Весни і Зими з піснями, іграми, веселощами.

 

 

Відвідування слухачами курсів КВНЗ ХАНО

у Херсонському ясла-садку №13

комбінованого типу

Херсонської міської ради

5.02.2019 року в Херсонському ясла-садку №13 комбінованого типу Херсонської міської ради проходили практику слухачі курсів КВНЗ ХАНО вихователі логопедичних груп в кількості 30 осіб.

Слухачі мали можливість переглянути інтегроване заняття в середній логопедичній групі (вихователь Купира В. М. – I категорія) «Яке смачне та соковите яблучко корисне усім дітям». Вихователь Горницька В. В. – (вища категорія) надала консультацію слухачам по використанню методичних рекомендацій Катерини Крутій по оптимальному використанню освітнього простору в груповій кімнаті.

А діти II молодшої логопедичної групи (вихователь Казенова Т. В. – вища категорія) інсценізували казку В. Сухомлинського «Півник та Сонечко» (музичний керівник Носкова М. Ю. – вища категорія).

 

         Діти емоційно продемонстрували гостям, що Сонце зійде завжди, і над нашою рідною ненькою Україною воно буде завжди світити, відображаючи посмішки дітей.

СЕМІНАР

«Організація роботи в інклюзивній групі»

 

31.01.2019 року на базі Херсонського ясла-садка №13 комбінованого типу Херсонської міської пройшов семінар «Організація роботи в інклюзивних групах» (з досвіду роботи)

На заході були присутні вихователі-методисти, асистенти вихователя, практичні психологи закладів дошкільної освіти, в яких відкрито інклюзивні групи.

Вихователь Мовчан О. П. поділилась досвідом роботи з дітьми в інклюзивній групі, а саме: використання методів корекційно-розвивального напрямку як з дитиною з особливими освітніми потребами, так і з дітьми всієї групи, практичною роботою з батьками здорових дітей групи, наголошуючи на позитивних аспектах інклюзивного виховання.

Практичний психолог Сідько К. І. розповіла про роботу команди психолого-педагогічного супроводу в  інклюзивній групі.

Учасники семінару мали можливість переглянути  інтегроване заняття «У пошуках зими», кіннезіологічну зарядку, психогімнастику (горизонтальний пластичний балет) під керівництвом асистента вихователя Іванченко С. В., театралізацію казки «Заєць та Горобина» за творами В. О. Сухомлинського.

По закінченню кожен учасник семінару отримав буклет з методичними рекомендаціями по роботі в інклюзивній групі.

 

Шановні батьки!

 

Прошу Вас ознайомитись з

Порядком організації пропускного режиму

та правилами відвідування

Херсонського я/с № 13 комбінованого типу

Херсонської міської ради

  

1.Загальні засади

 

       1.1. Порядок організації пропускного режиму та правил відвідування Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради (далі Порядок) розроблено відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту», на основі Примірного порядку організації пропускного режиму та правил відвідування закладів освіти міста Херсона, з метою створення безпечних умов для вихованців, працівників освіти, запобігання  небезпечним ситуаціям, проникненню сторонніх осіб, виносу майна закладу, виникненню порушень санітарно-епідеміологічного режиму, громадського порядку, враховуючи географічне розташування Херсонської області як прикордонної,- попередження можливих терористичних актів та інших протиправних дій стосовно вихованців, працівників закладу.

       1.2. Порядок Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради обговорити на загальних зборах колективу та батьківської громади.

       1.3.Пропускний режим Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради - сукупність заходів і правил, що запобігають можливості несанкціонованого проходу осіб,виносу (вивозу) майна на територію або з території закладу. Пропускний режим в будівлі закладу Херсонського  я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради передбачає комплекс спеціальних заходів, направлених на підтримання та забезпечення встановленого порядку діяльності закладу і визначає порядок пропуску вихованців , працівників, громадян до будівлі та внутрішніх приміщень я/с № 13.

      1.4. Охорона приміщень забезпечується сторожами Херсонського я/с № 13комбінованого типу Херсонської міської ради, охоронцями підприємства, з якими укладений договір через терміновий виклик по номеру телефону.

      1.5. Власний Порядок Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради є обов’язковими до виконання всіма учасниками освітнього процесу та відвідувачами закладу.

 

 

2. Порядок проходу в будівлю

Херсонського я/с № 13 комбінованого типу

Херсонської міської ради  для вихованців

 

       2.1. Пропускний режим в будівлю Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради (відкривання і закривання дверей на початку – 07.00 годин  наприкінці робочого дня – 19.00 годин) забезпечує сторож, або чергова особа. Протягом дня ворота закривати в 09.00 годин, а відкривати – 16.00 годин.

       2.2.Вихованці тільки у супроводі батьків, або осіб, які їх замінюють проходять в будівлю через свої входи, передають дітей безпосередньо вихователю, а саме:

групи № 7 , № 6 – через центральний вхід;

групи № 1, № 2, № 3 – справа від центрального входу;

групи № 4, № 9 – через середній вхід;

групи № 8, № 10 – через крайній вхід;

група № 5 – зліва від центрального входу.

 

3. Пропускний режим

для працівників Херсонського я/с № 13

комбінованого типу Херсонської міської ради

 

       3.1. Адміністрація та інші працівники Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради знаходяться у приміщенні закладу відповідно до Правил внутрішнього розпорядку, наказів директора та приходять у заклад згідно з графіком роботи.

       3.2. Педагогам рекомендовано приходити за 10-15 хвилин до початку роботи.

       3.3. Адміністрація Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради повинна заздалегідь попередити чергового сторожа про заплановані зустріч з батьками, виконання ремонтних робіт, проведення різноманітних заходів. 

 

4. Пропускний режим для батьків вихованців,

або осіб, які їх замінюють.

 

       4.1.Батьки вихованців, або особи, що їх замінюють, які вперше прийшли до Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради повинні пред’явити документ, що підтверджує їхню особу.

       4.2. Батьки, або особи, що їх замінюють, що прийшли до представника адміністрації, повинні зареєструватися в журналі обліку відвідувачів. В усній формі повідомляють прізвище, ім’я дитини, групу.

       4.3. З педагогам батьки зустрічаються під час ранкового прийому, коли забирають дитину додому, на батьківських зборах.

       4.4. Педагоги повинні заздалегідь повідомити сторожа або чергового  про прихід батьків.

       4.5. Батькам або особам, що їх заміняють , забороняється приходити до Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради з габаритними сумками, валізами та свійськими тваринами.

       4.6. Прохід до Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради з особистих питань до адміністрації Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради можливий у години прийому або за попередньою домовленістю, про що інформують заздалегідь вихователя або чергового.

        4.7. У випадку незапланованого приходу до Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради батьків, або осіб, які їх заміняють, черговий з’ясовує мету їхнього приходу в будівлю, погодивши це з адміністрацією закладу та з обов’язковою реєстрацією у журналі відвідувачів, пропускає.

 

5. Пропускний режим для відвідувачів

 

       5.1. Відвідувачі проходять в будівлю Херсонського я/ с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради через центральний вхід.

        5.2. Особи,  які не пов'язані з освітнім процесом,  відвідують  Херсонський  я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради при пред’явлення документа державного зразка, що посвідчує особу і залишає запис у журналі.

        5.3. Посадові особи, які прибули до Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради з перевіркою, пропускаються після з'ясування підстав проведення перевірки та при пред’явленні документа, що посвідчує особу, та супроводжуються до директора або заступника після відповідної реєстрації в Журналі.

        5.4. Групи осіб, що відвідують Херсонський я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради для участі в масових заходах, семінарах, конференціях, оглядах тощо, допускаються у будівлю закладу за розпорядженням адміністрації та за списками учасників при наданні документа, що посвідчує особу.

         5.5. На прийом до директора  Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради за попередньою домовленість, або в дні прийому , відвідувачі пропускаються в одязі , прийнятому в державних  установах, в адекватному стані (визначається візуально).

5.6. При відвідуванні Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради відвідувач зобов’язаний на проханням чергового надати на візуальний огляд принесені з собою речі,  які викликають підозру.

5.7.У разі виникнення конфліктних ситуацій, пов’язаних з допуском відвідувачів до Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради , черговий діє за вказівками   директора.

5.8. Прохід територією Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради дозволено лише відвідувачам . Без відповідного дозволу адміністрації  знаходження на території закладу та прохід нею  стороннім особам заборонено.

 

6. Пропускний режим для транспортних засобів

 

6.1. Порядок в’їзду/виїзду транспорту на територію Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради встановлюється дозволом адміністрації .

6.2. Допуск без обмежень на територію Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради дозволяється автомобільному транспорту екстрених і аварійних служб, швидкій медичній допомозі, службі охорони, поліції тощо.

6.3. Паркування автомобільного транспорту на території Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради без дозволу адміністрації заборонено.

 

7. Правила поведінки відвідувачів Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради

 

7.1. Відвідувачі, що знаходяться в приміщенні Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради зобов’язані:

7.1.1. Зберігати встановлений порядок і дотримуватися норм поведінки в громадських місцях.

7.1.2. Не допускати виявлення неповажного ставлення до педагогічного та обслуговуючого персоналу, вихованців.

7.1.3. Виконувати законні вимоги адміністрації Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради.

7.1.4. Не створювати перепон належному виконанню адміністрацією,  працівниками Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради службових обов’язків.

7.1.5. Зберігати черговість на прийом до директора .

7.1.6.  Бережно ставитися до майна закладу, зберігати чистоту, тишу  в приміщенні.

7.1.7. При вході до будівлі  Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради відвідувачів, які мають при собі кіно, фотознімальну, відео записуючу апаратуру, а також оргтехніку зобов’язані зареєструвати технічні засоби .

7.2. Відвідувачам забороняється:

7.2.1. Знаходитися в службових приміщенні або інших приміщеннях  без дозволу адміністрації.

7.2.2. Виносити з приміщення Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради документи, інформації, які знаходяться на інформаційних стендах для ознайомлення.

7.2.3. Знімати зразки документів із стендів, а також розташовувати  оголошення не узгоджені з адміністрацією.

7.2.4. Приносити в Херсонський я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради алкогольні, наркотичні, вибухонебезпечні і легкозаймисті речовини, колючі та ріжучі предмети, вогнепальну та холодну зброю , габаритні  речі.

7.2.5. Суворо забороняється куріння на території Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради, а також вживання алкогольних напоїв. Інформація про дані правопорушення надається до правоохоронних органів.

7.2.6. Вести розмови з мобільного телефону в усіх приміщеннях, крім коридорів та вестибюля.

7.2.7. Входити до Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради в стані алкогольного  сп’яніння, з домашніми тваринами, товарами  продажу, а також в брудному одязі.

7.3. Відповідальність відвідувачів Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради за порушення Порядку пропускного режиму та правил відвідування :

7.3.1. У випадку порушення відвідувачем Порядку Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради правил поведінки йому робиться зауваження черговим та може бути відмовлено у пропуску до приміщень.

7.3.2. У випадках скоєння відвідувачами протиправних  дій  адміністрація  повідомляє правоохоронні органи.

 

8. Порядок пропуску з табельною зброєю

 

8.1. Прохід  дозволяється в приміщення:

8.1.1. Співробітникам міністерств і відомств України та їхніх підрозділів, де передбачено наявність табельної зброї при наявності  посвідчення.

8.1.2. Співробітникам і військовослужбовцям державних воєнізованих організацій України на період надзвичайних ситуацій .

 

9. Порядок пропуску представників засобів масової інформації

 

9.1. Працівники засобів масової інформації, які прибувають до закладу з метою виконання професійних обов’язків, пропускаються в будівлю  за акредитаційними посвідченнями , та супроводжуються до директора.

 

 

10. Пропускний режим для осіб, задіяних у проведенні ремонтно-будівельних робіт у приміщеннях або на території

 

Робітники і фахівці ремонтно-будівельних організацій пропускаються у приміщення Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради для виконання ремонтних робіт  за розпорядженням директора.

 

11. Порядок пропуску на період надзвичайних ситуацій

або ліквідації аварійної ситуації

 

11.1. Пропускний режим в будівлю та на територію Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради на період надзвичайних ситуацій обмежується.

11.2. Після ліквідації надзвичайної  ситуації поновлюється звичайна процедура пропуску, визначена Порядком.

 

12. Порядок евакуації учасників освітнього процесу та відвідувачів Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради з приміщень та порядок їхньої охорони

 

12.1. Порядок оповіщення учасників освітнього процесу та відвідувачів Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради при надзвичайних ситуаціях розробляються адміністрацією закладу.

12.2. За сигналом оповіщення (дзвінок) всі учасники освітнього процесу (діти, педпрацівники), відвідувачі евакуюються з будівлі згідно з планом евакуації.

12.3. Пропуск у приміщення  припиняється.

12.4. Працівники і відповідальні особи здійснюють заходи із евакуації

 згідно інструкції , забезпечуючи безперешкодний доступ в будівлю і на територію відповідних служб.

 

13. Контроль та відповідальність за організацію пропускного режиму в Херсонському я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради

 

13.1. Загальний контроль, керівництво та відповідальність за організацію пропускного режиму в Херсонському я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради, дотримання Порядку пропускного режиму та правил відвідування Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради всіма учасниками освітнього процесу та відвідувачами  покладається на керівника Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради.

13.2. Керівник Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради наказом призначає відповідальних по закладу за здійснення заходів пропускного режиму та дотримання  норм Порядку учасниками освітнього процесу та відвідувачами  відповідно до  розподілу обов’язків.

 

 

 

 

 

 

100-річчя з дня народження В. О. Сухомлинського

 

28 вересня 2018 року 100-річчя з дня народження видатного педагога, вченого, письменника Василя Сухомлинського, який залишив величезну спадщину, яка по праву вважається «Золотим фондом Гуманної педагогіки».

В. Сухомлинський - талановитий письменник. Його численні оповідання, казки, притчі, самобутні за художнім змістом і формою, стали улюбленими серед малечі. Великий педагог писав: "Діти повинні жити у світі краси, гри, казки, музики, малюнка, фантазії, творчості."

Заповіти Сухомлинського втілюють у життя і в нашому ясла-садку №13.

До Дня народження В. О. Сухомлинського в садку відбулася виставка дитячих малюнків за його творами «У кожній казці – мудрості перлина», а вихованці старших груп №5, №7, №8, №10 – виготовили леп-буки на основі оповідань, казок великого педагога «Стежками любові і добра».