В нашому садочку триває оздоровчий період

 

Діти охоче чимось займаються. Це дуже корисно, а тому не лише не можна цьому заважати, а необхідно вживати заходів, щоб завжди їм було що робити.

                                                                                                                                                                   Я. Коменський

       Для наших дітей літо – це час реалізації мрій, активних ігор, появи нових друзів. Для  працівників ясла-садка №13 комбінованого типу – це відповідальна пора. Ми створюємо такі умови, щоб реалізувати дитячі мрії, з'явилися нові яскраві враження, малюки зміцніли, відпочили, а ще дізналися багато нового.

       Ефективним засобом оздоровлення та фізичного виховання дітей є прогулянки, які організовують на ігрових майданчиках, обладнаних для кожної вікової групи. Активна діяльність на прогулянці (ігри, фізкультурні комплекси, спортивні розваги, спостереження, трудова діяльність) загартовує дітей, розвиває їхні рухи, сприяє фізичному розвитку, підвищує життєвий тонус. Тому ми намагаємося забезпечувати максимальну тривалість щоденного перебування дітей на свіжому повітрі.

       Особлива увага в літній період приділяється і харчуванню дітей. Збагачується раціон дітей за рахунок свіжих овочів, соків, фруктів, зелені.

 

  

День захисту дітей «Подаруємо дітям посмішку»

Щороку в перший день літа відзначається

Міжнародний день захисту дітей –

прекрасне свято радості та надії.

Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення

своїх мрій і сподівань.

Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними,

прославляли свої родини

і рідний край.

01.06.2018 року в ясел-садку №13 комбінованого типу

відбулося святкування Дня захисту

дітей.

Розпочало святкову програму музичне дійство

«Подаруємо дітям посмішку».

Діти грались, танцювали, співали, декламували  вірші,

виконували різні завдання.

Між старшими дошкільниками проводились спортивні змагання.

Глядацьку підтримку учасникам святкової розваги

забезпечували найменші

вихованці закладу, працівники та батьки.

Фінальним акордом свята стала колективна святкова дискотека.

Ось так цього дня весело, змістовно і відпочили, і позмагалися,

і погралися наші малюки!

Всі учасники отримали безліч позитивних емоцій від свята.

 

Любі діти! Ви – майбутнє нашої держави, яке формується у сьогоденні.

Ми, дорослі, віримо, що ви знайдете своє покликання у житті.

 

 

ВИПУСКНІ СВЯТА

Випускні свята в Херсонському ясел-садку №13 комбінованого типу, є одними з найважливіших у житті дітей, вони повинні запам’ятатись як один з яскравих моментів їх життя. Метою їх є створити атмосферу свята, сформувати в дітей позитивну мотивацію до школи, вдосконалити творчі навички  дітей та залучення батьків до участі у святі, виховувати у дітей почуття пошани та вдячності до всіх працівників ясел-садка.

 У наших випускних святах «фабрика зірок» ясел-садка №13 вважає усіх справжніми зірками розумними та добрими,співучими та артистичними,спритними та винахідливими.  Додана «ізюминка» свята - мультимедійна дошка, на якій дійство супроводжується відео кліпом чи презентацією за участю випускників, що є хорошим і цікавим доповненням випускного свята.

 

 

 

Тиждень безпеки життєдіяльності дітей

 

З 14.05 по 18.05.18 р. у Херсонському ясел-садку №13 комбінованого типу пройшов Тиждень безпеки дітей дошкільного віку.

Підготовці та проведенню передувала така робота:

1.     Виготовлення леп буків у всіх вікових групах на тему: «Острівець безпеки», «Абетка безпеки» та інші.

2.     Виготовлення пожежних щитів у всіх вікових групах «Щоб правильно пожежним щитом користуватись, треба правильно всім навчатись».

 

3.     Проведення бесід, занять, консультацій та розваг з даної теми.

II тур міської спартакіади «Крок до Олімпу»

 

16.05.2018 року на базі ЗДО №12 пройшов II тур міської спартакіади «Крок до Олімпу».

У спартакіаді змагались дошкільники ЗДО №12, 13, 17, 27, 45, 67.

Вихованці ясла-садка  №13 комбінованого типу зайняли II місце у спартакіаді «Крок до Олімпу».

Дякуємо дітям та батькам за участь.

 

 

День відкритих дверей

«Подаруй свою любов дитині!»

 

4.05.18 р. відбулася зустріч батьків, діти яких будуть зараховані до ясла-садка №13.

         В ході зустрічі директор ясла-садка Овчаренко Ганна Миколаївна ознайомила батьків з переліком документів, які необхідно надати та правилами відвідування ЗДО. А далі проходив День відкритих дверей, де батьки мали змогу отримати відповіді на всі питання, які їх цікавили.

         Метою проведення Дня відкритих дверей було: залучати батьків до співпраці з колективом ясла-садка; підвищувати увагу до потреб своєї дитини, формувати педагогічну свідомість батьків; спрямовувати діяльність ясла-садка та батьків на готовність реально впроваджувати гуманно-особистісний підхід до дитини.

 

 

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

 

    Знайомлю Вас з переліком чергових закладів дошкільної освіти міста які працюватимуть в липні 2018 року.

 

1. Центр міста:

Херсонський я/с № 1 (вул. Українська 15);

Херсонський навчально-виховний комплекс № 15

( пров. Комбайновий 13).

 

2. Таврійський мікрорайон:

Херсонський я/с № 32 (вул. Алмазова 31);

Херсонський навчально-виховний комплекс № 56

(вул. 49 ГВД 9).

 

3. Шуменський мікрорайон:

Херсонський я/с № 30 (вул. Святих Кирила та Мефодія 18).

 

4. Дніпровський район:

Херсонський я/с № 73 ( вул. Черноморська 40-а);

Херсонський я/с № 67 (вул. Кулика 112).

 

5. Мікрорайон "Корабел":

Херсонський я/с № 80 (вул. Патона 6-а).

 

     За довідками звертатись до вихователів груп та адміністрації.

 

I тур міської спартакіади «Крок до Олімпу»

         17 квітня 2018 року у ясла-садку №13 відбувся перший тур міської спартакіади для дошкільників «Крок до Олімпу». У конкурсі взяли участь вихованці молодших, середніх, старших та підготовчої груп. 

         Результатом проведення заходу стало те, що спільна участь дітей та батьків позитивно вплинула на взаємини в родині, викликала почуття гордості за спільні перемоги,  дозволила батькам краще пізнати своїх дітей, підняла престижність фізичних занять.

         Спартакіада  проводиться з метою популяризації здорового способу життя та  рухової активності; підняття престижу фізичної культури і спорту, формування культури здоров’я та ціннісного відношення до нього у підростаючого покоління; покращення фізкультурно-оздоровчої роботи в закладах дошкільної освіти та залучення дітей до занять масовим спортом та змістовного дозвілля.

Діти залюбки виконували загальнорозвивальні вправи, цікаві естафети, а батьки брали активну участь у естафетах та прикладали всі зусилля для перемоги.

Переможцям та учасникам вручили почесні медалі. Батьки та діти  отримали велике задоволення від Спартакіади та гарний настрій.

 

 

ВЕЛИКОДНЄ СВЯТО

Різнобарвні яєчка та писанки, різні конкурси і змагання, чия історія іде ще в стародавність — не тільки в цьому полягає Великдень у дитячому садку. Основне завдання, донести всю важливість свята, розповісти, «що таке добре, а що таке погано», навчити дітей відповідати за свої вчинки.

Вихователі ясла-садка №13 готували дітей до світлого свята і проводили тематичні заняття, бесіди, ігри та виставку разом з батьками.

Діти на заняттях розписували намальовані на папері яйця, складали, хто швидше, розрізані на декілька частин картонні шаблони писанок, грали в музичні ігри «Писанка», «Вгадай у кого писанка?», «Вербич», вивчали великодні вірші.

11 квітня музичний керівник Носкова М. Ю. разом з вихователями старших груп №6 та №10 провели музичну розвагу «Великоднє свято»Діти водили весняні хороводи «Ой минула вже зима», «Подоляночка», співали пісні про весну та писанки, грали в ігри «Чия писанка покотиться далі?», «Склади писанку».

 

 

Великоднева виставка «Писанка символ і оберіг».

 

З метою популяризації та збереження народних традицій, всебічного розвитку дітей, колектив педагогів, батьків та дітей Херсонський ясла-садка №13 комбінованого типу створив Великодневу виставку «Писанка символ і оберіг».

       Наші малюки, які разом з батьками та вихователями розмальовували писанки, створювали яскраві пасхальні  композиції. Писанка пробуджує фантазію, вчить мріяти, придумувати щось нове і невідоме. Ми дякуємо родинам, які прийняли участь у виставці «Писанка символ і оберіг», вклали свою фантазію та уміння, творчість та любов.

 

 

Діти, вітаймо Весну!

 

Весна – по-своєму гарна пора року, яка має свої унікальні особливості. Її прихід знайомить дітей з весняними мотивами цікавим способом!

 

У ясла-садку №13 пройшло свято приходу Весни. У ньому використано українські народні пісні, заклички, дитячий ігровий фольклор. Готуючись до свята, діти ознайомлюються з традиціями та історією свого народу, вчаться розуміти і поважати їх. Така інтегрована діяльність сприяє набуттю навичок співпраці, розвиває сценічні й музичні здібності, мовлення, пам’ять, увагу та уяву малят.

Тиждень української мови «Говоріть українською»

Ми живемо на чудовій, багатій, мальовничій землі – на нашій славній Україні. Розмовляємо рідною державною українською мовою. А мова у нас – багата, мелодійна, щира, як і душа українського народу. Її зміцнення та розвиток – почесна місія від наймолодшого до найстаршого громадянина України.

На честь Дня української писемності та мови у Херсонському ясла-садку №13 комбінованого типу було проведено Тиждень української мови «Говоріть українською», що проходив з 19 по 23 лютого 2018 року.

Упродовж тижня у ясла-садку №13 пройшли тематичні дні: «Наша рідна мова», «Поети та письменники, які прославили Україну», «Українська народна казка», «Сторінками українських народних пісень, колискових, потішок, ігор». Закінчився тиждень святом «Наша рідна мова», учасниками якого стали вихованці старшої групи №4.

 

Незважаючи на зимовий похмурий день, у садочку панує тепла і радісна атмосфера. Зі святом! Не будьмо байдужими, спілкуймося українською!

  Робота ради з харчування 

 

         Рада з харчування здійснила перевірку зберігання продуктів  харчування та сировини, виховання гігієнічних навичок у дітей.

   Голова ради  Онєгіна О.М.  відмітила,що все зберігається відповідно санітарних норм, виведені всі залишки. Продуктова машина приїжджає вчасно, водій із санітарною книжкою і в спецодязі. Кухарі готують страви тільки із сертифікованих продуктів та сировини.

15 лютого - Стрітення

На Стрітення, за народними уявленнями, зима іде туди, де було літо, а літо - де була зима. В цей день вони зустрічаються і міряються своїми силами.

Зустрілися Зима й Весна у ясла-садку №13 комбінованого типу.  Вихованці груп №5, №6 та №10 показали свої уміння у активних розвагах, сповнених емоціями та радістю.

Свято було пов’язане з тижнем педагогічної майстерності педагогів та атестацією музичного керівника Носкової  М. Ю. на вищу кваліфікаційну категорію.

На заході були присутні педагоги всіх вікових груп та батьки.

Соціально-екологічний проект "Виховання культури поводження з відходами учасників освітнього процесу"

 

Сміття з дітками сортуємо за соціально-економічним проектом працюємо

АКЦІЯ "ДОПОМОЖЕМО ЗИМУЮЧИМ ПТАХАМ"

В рамках обласної акції «Допоможемо зимуючим птахам» вихованці та батьки ясла-садка №13 комбінованого типу виготовили годівнички у кожній віковій групі

для підгодовування пташок. 

Яких тільки годівничок тут не було!!! Цікаві за задумом, різнокольорові в оформленні та різноманітні за формою приваблювали пташок до себе. 

         Висловлюємо слова подяки батькам, близьким та друзям дітей, які не байдужі до долі зимуючих пташок та взяли участь в акції!

Будемо берегти пташок та турбуватися про них. Бо всі ми частинка великої природи!

 

 

Патрульна поліція Херсона з відділу безпеки дорожнього руху з практичним показом на тему:

 

«Правила дорожнього руху потрібно знати всім»

 

Участь дітей в акції до Дня Святого Миколая

 

19.12.2017 року на базі Херсонського ліцею мистецтв вихованці ясла-садка №13, які прибули з зони АТО та діти із сімей учасників АТО відвідали концерт на честь Дня Святого Миколая та отримали подарунки.

Тиждень педагогічної майстерності

 

Згідно з річним планом роботи ясла-садка 27.11.17 по 01.12.17 року було проведено тиждень педагогічної майстерності вихователів.

Метою проведення тижня педагогічної майстерності серед педагогів було активізувати форми методичної роботи кожного вихователя, продемонструвати високий рівень своєї майстерності та представити досвід своєї роботи з використання інноваційних педагогічних технологій як необхідної умови якісної освіти: нестандартність роботи, артистизм, поетичність мови, талант у спілкуванні з дітьми. 

Підсумком тижня педагогічної майстерності стало яскраве, емоційно насичене фізкультурно-оздоровче свято за участі дітей та батьків «Здоров’я дитини – багатство родини», організоване вихователями Козловою А. В., Любаш Т. І., вчителем-логопедом Овчаренко О. П., музичним керівником Носковою М. Ю.

Екологічне виховання дошкільників

 

 

З 6 по 10 листопада 2017 року у рамках Міжнародного екологічного форуму «Чисте місто. Чиста ріка. Чиста планета» було проведено тиждень екології «Екологічна культура – шлях до сталого розвитку та енергонезалежності України».

 

ШАНОВНІ БАТЬКИ !

 

      20.10.2017 р. пройшов міський конкурс «Крок до зірок».

      Дошкільники Херсонського я/с № 13 зайняли І місце.

Участь брали діти групи № 6 спеціальної(логопедичної ) і діти групи № 10 (інклюзивної). Журі не залишились байдужими до витончених рухів «білих лебедів», казкових костюмів і прекрасної  класичної музики.

 

Вітаємо діточок, педагогів і батьків!

 

Дуже вдячні батькам групи № 6

Онєгіной Ользі Михайлівні, Остапенко Юлії Адріївні, Голокоз Олені Олександрівні та дідусю Ярьоменко Миколі Валентиновичу за комфортну доставку дітей і педагогів до місця конкурсу «Крок до зірок».

До зустрічі на гала-концерті!

                                                                    Адміністрація .

 

 

ДЕНЬ ДОШКІЛЛЯ

Професія вихователя і всіх працівників дошкільних установ вимагає від людини глибокої самовіддачі, величезного терпіння і нескінченної любові до своєї справи. Виховання наших дітей на початку їхнього життєвого шляху - не просте завдання, але від його успішного вирішення залежить майже все наше майбутнє. Той фундамент, який закладається в нас з самого дитинства, служить нам опорою і основою в подальшому житті.

27.09.2017 року у Херсонському ясла-садку №13 комбінованого типу Херсонської міської ради святкували Всеукраїнський День Дошкілля. Святкові заходи, які пройшли – це творчість нашого педагогічного колективу.

Вікторина для дітей та батьків у II молодшій спеціальній групі №3 «Подорож у країну Казок»,спортивні конкурси разом з батьками у середній групі №7.

Спортивна розвага «Ми ростемо дужими, з фізкультурою ми дружимо» - учасники вихованці старшої спеціальної групи №6 та інклюзивної групи №10, в кількості – 30 чоловік.

Музичне свято «Всім дітям щастя та миру» - учасники вихованці старшої групи №4 – в кількості 22 чоловік, які показали свої вміння у піснях, таночках, розповіданні віршів.

По закінченню всіх свят всі вихованці отримали подарунки.

 

 

Проведення круглого столу

«Нова українська школа і творча спадщина В. О. Сухомлинського»

 у ясла-садку №13

12.09.2017 року на базі Херсонського ясла-садка №13 комбінованого типу відбулося відкриття круглого столу «Нова українська школа і творча спадщина В. О. Сухомлинського».

Запрошені гості: Ніконов Ю. М. – начальник управління освіти, Сухомлинська О. В. – дійсний член НАПН  України, доктор педагогічних наук, професор, Кияновський А. О. – науковий керівник лабораторії, кандидат педагогічних наук, доцент, Ільїна В. М. – завідувач методичним кабінетом при управлінні освіти.

Учасники: старша спеціальна група №6 та інклюзивна група №10 в кількості 20 чоловік. Вихованці представили інсценізацію за твором В. О. Сухомлинського «Їжачок та Цвіркунчик».