Тиждень екології в нашому садку

З 12.11.18 по 16.11.18 року розпочався тиждень екологічного виховання. Розпочався він з конкурсу на кращу еко-іграшку. Іграшка – незмінний супутник дитини з перших днів її життя. Дорослі  спеціально створюють її з виховною метою, для підготовки малюка до вступу в суспільні відносини. Для дитини іграшка є предметом забави, розваги, радості і найважливішим засобом її психічного розвитку.

Творчі і креативні діти та батьки представили еко-іграшки з наступних матеріалів: пластику, тканини, дисків, дерева, дроту та інші.

Найкращі роботи дітей та батьків будуть експоновані на Міжнародному екологічному форумі «Чисте Місто. Чиста Ріка. Чиста Планета» - 21.11.2018 року в бібліотеці імені Олеся Гончара.

 

 

Осінь - час казки, чудес, чарівництва

Осінь - найкрасивіша пора року. Не можна не захоплювати тією красою, яку нам дарує осінь.

Ось чому свято осені в нашому ясла-садку №13 — це завжди феєрична, сповнена яскравих барв і дивовижних персонажів казка. Аби у святковій залі панувала особлива атмосфера тепла та затишку, педагоги завжди готують чудові сценарії осіннього свята для малюків.

Кожен сценарій насичений різноманітними героями, інсценівками, піснями, таночками, іграми, які підбиралися згідно віку дітей та індивідуальним особливостям кожної дитини.

До осінніх свят вихователі, батьки і діти готуються заздалегідь, прикрашається музична зала, виготовляються  цікаві костюми, малюються тематичні малюнки, діти вчать вірші, вихователі та музичні керівники готують атрибути та матеріал для ігор. Усе це необхідно, щоб свято було веселим і таким, що запам'ятовується.

Основою таких сценаріїв залишаються всілякі загадки, пов'язані з осінню і її дарами. Під час свята у дітей завжди піднесений, позитивний настрій. Вони активно приймають участь в хороводах, іграх, розповідають вірші, співають пісні, перевтілюються в різних героїв казок, оповідань, розігруючи їх, як маленькі актори.

Саме тому осінні свята в ясел-садку №13 - одні з найбільш улюблених у дітей.

 

 

Патрульна поліція в гостях у ясла-садка №13

 

30.10.2018 року Патрульна поліція м. Херсона відвідала ясла-садок №13 комбінованого типу. Під час розмови з дітлахами основну увагу акцентували на дотримання правил дорожнього руху. Юні учасники дорожнього руху з радістю спілкувались з поліціантами та демонстрували знання правил. Малеча ознайомилась з атрибутикою та службовим автомобілем.  Діти були в захваті від машини з проблисковими маячками на території  ясла-садка. В кінці практичних занять дітлахи ставили різноманітні питання патрульним поліції та фотографувались з ними.

 

Шановні батьки!

 

Прошу Вас ознайомитись з

Порядком організації пропускного режиму

та правилами відвідування

Херсонського я/с № 13 комбінованого типу

Херсонської міської ради

  

1.Загальні засади

 

       1.1. Порядок організації пропускного режиму та правил відвідування Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради (далі Порядок) розроблено відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту», на основі Примірного порядку організації пропускного режиму та правил відвідування закладів освіти міста Херсона, з метою створення безпечних умов для вихованців, працівників освіти, запобігання  небезпечним ситуаціям, проникненню сторонніх осіб, виносу майна закладу, виникненню порушень санітарно-епідеміологічного режиму, громадського порядку, враховуючи географічне розташування Херсонської області як прикордонної,- попередження можливих терористичних актів та інших протиправних дій стосовно вихованців, працівників закладу.

       1.2. Порядок Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради обговорити на загальних зборах колективу та батьківської громади.

       1.3.Пропускний режим Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради - сукупність заходів і правил, що запобігають можливості несанкціонованого проходу осіб,виносу (вивозу) майна на територію або з території закладу. Пропускний режим в будівлі закладу Херсонського  я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради передбачає комплекс спеціальних заходів, направлених на підтримання та забезпечення встановленого порядку діяльності закладу і визначає порядок пропуску вихованців , працівників, громадян до будівлі та внутрішніх приміщень я/с № 13.

      1.4. Охорона приміщень забезпечується сторожами Херсонського я/с № 13комбінованого типу Херсонської міської ради, охоронцями підприємства, з якими укладений договір через терміновий виклик по номеру телефону.

      1.5. Власний Порядок Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради є обов’язковими до виконання всіма учасниками освітнього процесу та відвідувачами закладу.

 

 

2. Порядок проходу в будівлю

Херсонського я/с № 13 комбінованого типу

Херсонської міської ради  для вихованців

 

       2.1. Пропускний режим в будівлю Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради (відкривання і закривання дверей на початку – 07.00 годин  наприкінці робочого дня – 19.00 годин) забезпечує сторож, або чергова особа. Протягом дня ворота закривати в 09.00 годин, а відкривати – 16.00 годин.

       2.2.Вихованці тільки у супроводі батьків, або осіб, які їх замінюють проходять в будівлю через свої входи, передають дітей безпосередньо вихователю, а саме:

групи № 7 , № 6 – через центральний вхід;

групи № 1, № 2, № 3 – справа від центрального входу;

групи № 4, № 9 – через середній вхід;

групи № 8, № 10 – через крайній вхід;

група № 5 – зліва від центрального входу.

 

3. Пропускний режим

для працівників Херсонського я/с № 13

комбінованого типу Херсонської міської ради

 

       3.1. Адміністрація та інші працівники Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради знаходяться у приміщенні закладу відповідно до Правил внутрішнього розпорядку, наказів директора та приходять у заклад згідно з графіком роботи.

       3.2. Педагогам рекомендовано приходити за 10-15 хвилин до початку роботи.

       3.3. Адміністрація Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради повинна заздалегідь попередити чергового сторожа про заплановані зустріч з батьками, виконання ремонтних робіт, проведення різноманітних заходів. 

 

4. Пропускний режим для батьків вихованців,

або осіб, які їх замінюють.

 

       4.1.Батьки вихованців, або особи, що їх замінюють, які вперше прийшли до Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради повинні пред’явити документ, що підтверджує їхню особу.

       4.2. Батьки, або особи, що їх замінюють, що прийшли до представника адміністрації, повинні зареєструватися в журналі обліку відвідувачів. В усній формі повідомляють прізвище, ім’я дитини, групу.

       4.3. З педагогам батьки зустрічаються під час ранкового прийому, коли забирають дитину додому, на батьківських зборах.

       4.4. Педагоги повинні заздалегідь повідомити сторожа або чергового  про прихід батьків.

       4.5. Батькам або особам, що їх заміняють , забороняється приходити до Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради з габаритними сумками, валізами та свійськими тваринами.

       4.6. Прохід до Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради з особистих питань до адміністрації Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради можливий у години прийому або за попередньою домовленістю, про що інформують заздалегідь вихователя або чергового.

        4.7. У випадку незапланованого приходу до Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради батьків, або осіб, які їх заміняють, черговий з’ясовує мету їхнього приходу в будівлю, погодивши це з адміністрацією закладу та з обов’язковою реєстрацією у журналі відвідувачів, пропускає.

 

5. Пропускний режим для відвідувачів

 

       5.1. Відвідувачі проходять в будівлю Херсонського я/ с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради через центральний вхід.

        5.2. Особи,  які не пов'язані з освітнім процесом,  відвідують  Херсонський  я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради при пред’явлення документа державного зразка, що посвідчує особу і залишає запис у журналі.

        5.3. Посадові особи, які прибули до Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради з перевіркою, пропускаються після з'ясування підстав проведення перевірки та при пред’явленні документа, що посвідчує особу, та супроводжуються до директора або заступника після відповідної реєстрації в Журналі.

        5.4. Групи осіб, що відвідують Херсонський я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради для участі в масових заходах, семінарах, конференціях, оглядах тощо, допускаються у будівлю закладу за розпорядженням адміністрації та за списками учасників при наданні документа, що посвідчує особу.

         5.5. На прийом до директора  Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради за попередньою домовленість, або в дні прийому , відвідувачі пропускаються в одязі , прийнятому в державних  установах, в адекватному стані (визначається візуально).

5.6. При відвідуванні Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради відвідувач зобов’язаний на проханням чергового надати на візуальний огляд принесені з собою речі,  які викликають підозру.

5.7.У разі виникнення конфліктних ситуацій, пов’язаних з допуском відвідувачів до Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради , черговий діє за вказівками   директора.

5.8. Прохід територією Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради дозволено лише відвідувачам . Без відповідного дозволу адміністрації  знаходження на території закладу та прохід нею  стороннім особам заборонено.

 

6. Пропускний режим для транспортних засобів

 

6.1. Порядок в’їзду/виїзду транспорту на територію Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради встановлюється дозволом адміністрації .

6.2. Допуск без обмежень на територію Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради дозволяється автомобільному транспорту екстрених і аварійних служб, швидкій медичній допомозі, службі охорони, поліції тощо.

6.3. Паркування автомобільного транспорту на території Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради без дозволу адміністрації заборонено.

 

7. Правила поведінки відвідувачів Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради

 

7.1. Відвідувачі, що знаходяться в приміщенні Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради зобов’язані:

7.1.1. Зберігати встановлений порядок і дотримуватися норм поведінки в громадських місцях.

7.1.2. Не допускати виявлення неповажного ставлення до педагогічного та обслуговуючого персоналу, вихованців.

7.1.3. Виконувати законні вимоги адміністрації Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради.

7.1.4. Не створювати перепон належному виконанню адміністрацією,  працівниками Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради службових обов’язків.

7.1.5. Зберігати черговість на прийом до директора .

7.1.6.  Бережно ставитися до майна закладу, зберігати чистоту, тишу  в приміщенні.

7.1.7. При вході до будівлі  Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради відвідувачів, які мають при собі кіно, фотознімальну, відео записуючу апаратуру, а також оргтехніку зобов’язані зареєструвати технічні засоби .

7.2. Відвідувачам забороняється:

7.2.1. Знаходитися в службових приміщенні або інших приміщеннях  без дозволу адміністрації.

7.2.2. Виносити з приміщення Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради документи, інформації, які знаходяться на інформаційних стендах для ознайомлення.

7.2.3. Знімати зразки документів із стендів, а також розташовувати  оголошення не узгоджені з адміністрацією.

7.2.4. Приносити в Херсонський я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради алкогольні, наркотичні, вибухонебезпечні і легкозаймисті речовини, колючі та ріжучі предмети, вогнепальну та холодну зброю , габаритні  речі.

7.2.5. Суворо забороняється куріння на території Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради, а також вживання алкогольних напоїв. Інформація про дані правопорушення надається до правоохоронних органів.

7.2.6. Вести розмови з мобільного телефону в усіх приміщеннях, крім коридорів та вестибюля.

7.2.7. Входити до Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради в стані алкогольного  сп’яніння, з домашніми тваринами, товарами  продажу, а також в брудному одязі.

7.3. Відповідальність відвідувачів Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради за порушення Порядку пропускного режиму та правил відвідування :

7.3.1. У випадку порушення відвідувачем Порядку Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради правил поведінки йому робиться зауваження черговим та може бути відмовлено у пропуску до приміщень.

7.3.2. У випадках скоєння відвідувачами протиправних  дій  адміністрація  повідомляє правоохоронні органи.

 

8. Порядок пропуску з табельною зброєю

 

8.1. Прохід  дозволяється в приміщення:

8.1.1. Співробітникам міністерств і відомств України та їхніх підрозділів, де передбачено наявність табельної зброї при наявності  посвідчення.

8.1.2. Співробітникам і військовослужбовцям державних воєнізованих організацій України на період надзвичайних ситуацій .

 

9. Порядок пропуску представників засобів масової інформації

 

9.1. Працівники засобів масової інформації, які прибувають до закладу з метою виконання професійних обов’язків, пропускаються в будівлю  за акредитаційними посвідченнями , та супроводжуються до директора.

 

 

10. Пропускний режим для осіб, задіяних у проведенні ремонтно-будівельних робіт у приміщеннях або на території

 

Робітники і фахівці ремонтно-будівельних організацій пропускаються у приміщення Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради для виконання ремонтних робіт  за розпорядженням директора.

 

11. Порядок пропуску на період надзвичайних ситуацій

або ліквідації аварійної ситуації

 

11.1. Пропускний режим в будівлю та на територію Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради на період надзвичайних ситуацій обмежується.

11.2. Після ліквідації надзвичайної  ситуації поновлюється звичайна процедура пропуску, визначена Порядком.

 

12. Порядок евакуації учасників освітнього процесу та відвідувачів Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради з приміщень та порядок їхньої охорони

 

12.1. Порядок оповіщення учасників освітнього процесу та відвідувачів Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради при надзвичайних ситуаціях розробляються адміністрацією закладу.

12.2. За сигналом оповіщення (дзвінок) всі учасники освітнього процесу (діти, педпрацівники), відвідувачі евакуюються з будівлі згідно з планом евакуації.

12.3. Пропуск у приміщення  припиняється.

12.4. Працівники і відповідальні особи здійснюють заходи із евакуації

 згідно інструкції , забезпечуючи безперешкодний доступ в будівлю і на територію відповідних служб.

 

13. Контроль та відповідальність за організацію пропускного режиму в Херсонському я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради

 

13.1. Загальний контроль, керівництво та відповідальність за організацію пропускного режиму в Херсонському я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради, дотримання Порядку пропускного режиму та правил відвідування Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради всіма учасниками освітнього процесу та відвідувачами  покладається на керівника Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради.

13.2. Керівник Херсонського я/с № 13 комбінованого типу Херсонської міської ради наказом призначає відповідальних по закладу за здійснення заходів пропускного режиму та дотримання  норм Порядку учасниками освітнього процесу та відвідувачами  відповідно до  розподілу обов’язків.

 

 

 

 

 

Місячник

УВАГА! ДІТИ НА ДОРОЗІ!

 

         Згідно Плану роботи управління освіти Херсонської міської ради на 2018/2019 н. р. та з метою активізації інформаційно-роз’яснювальної роботи серед дітей, попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму, виконання вимог Базового компоненту дошкільної освіти щодо питань безпеки життєдіяльності дошкільнят, вироблення у них стереотипу безпечної поведінки, у вересні 2018 року в Херсонському ясла-садку №13 комбінованого типу Херсонської міської ради проведено Місячник безпеки дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі!»

Робота в закладі велась за трьома напрямками: з педагогічними працівниками, дітьми та батьками вихованців.

Упродовж Місячника безпеки «Увага! Діти на дорозі!» з дошкільниками проведені наступні заходи:

         Тематичні заняття:

-         група дітей молодшого дошкільного віку (4-й рік життя) – «Машини на вулицях нашого міста», «Поради пішоходові-малюку»;

-         групи дітей середнього (5—й рік життя) дошкільного віку: «Ми – на вулицях рідного міста», «Безпека на дорозі», «Що я знаю про дорожні знаки»;

-          групи дітей старшого дошкільного віку:  «Пішохід, пішохід, пам'ятай про перехід!», «Дорожні знаки для пішоходів», «Вулиця і діти», «Ми їдемо, їдемо, їдемо … ( класифікація транспорту)»; «Лихо мене обмине» (настільна гра по закріпленню правил дорожнього руху).

         Перегляд ілюстрацій:

      - з дітьми  4-го року життя  –   було організовано розглядання ілюстрацій «Наземний транспорт»: розширення понять про призначення різного транспорту, розглядання ілюстрацій, в книжці В.Гринько «Безпека дітей»: знайомство з елементарними правилами поведінки дітей на дорозі;

      -  з дітьми 5 року життя – розглядали та обговорювали  ілюстрації «Граємося з м’ячем», «Катаємося на велосипеді» із набору карток Л.Яковенко «Як уникнути неприємностей»;

      -   з дітьми старшого дошкільного віку  переглядали ілюстрації на тему: «Дорога, вулиця»,  «Абетка пішохода», розглядання плакату «Безпека на дорозі», розглядання ілюстрованих книжок «Транспорт», «Світлофор».

5. Читання художньої літератури та обговорення літературних творів:

     - в групі 4-го року життя організовано читання вірша П.Заходера «Шофер», твору В.Кожевникова «Пішоходові-малюку», С.Маршака «М’яч»; 

     - з дітьми 5-го року життя   читали та обговорювали художні  твори М. Познанської «Світлофор», Н.Забіли «Путями-дорогами», С.Маршака «Світлофор»,  Б. Житков «Зайчик-велосипедист»;

     -   з дітьми старшого дошкільного віку   проведені бесіди за художніми творами В. Шуваєва «Будь уважним на дорозі», Б.Житкова «Що я бачив», О. Бедарьова «Як що б…», А.Сокола «Уроки інспектора ДАІ».

       

 Рольові та дидактичні ігри:

       - в групі 4-го року рольові та дидактичні ігри були спрямовані за темами:– «Побудуй вулицю», «Пішохідний перехід», «Ми водії», наст.-друкована гра «Ми їдемо, їдемо, їдемо», ігри з книжками на колесах «Міліція», «Автобус», «Трактор»;

       -  в групах дітей 5-го року життя   – на майданчику безпеки руху організовані тренувальні ігри: «Перехрестя», «Знайди такий же знак», «Мудрий пішохід», «Пішоходи, водії, пасажири», «Переведи ляльку через дорогу», «Склади з частин ціле»;

        -  з дітьми старшого дошкільного віку  – «Ми пішоходи», «Пасажирський та вантажний транспорт», «Постав дорожній знак», наст.-поліграфічна гра «Ми їдемо, ідемо, їдемо».

          Малювання, аплікація, виставки малюнків та тему: «Діти і вулиця»:

           - в групі 4-го року життя проведено  малювання «Наш друг Світлофор», аплікація «Веселий Світлофор»;

- з дітьми 5-го року життя   – малювання «Безпека малюка», малювання дорожніх знаків, аплікація «Автобус»;

          - з дітьми старшого дошкільного віку   – малювання «Автобус», «Вулиці міста», аплікація «Транспорт» за бажанням дітей із геометричних фігур методом обривання.

          Моделювання ситуацій:

      - в групі 4-го року життя в молодших групах –  моделювання ситуацій проходило з відповідними атрибутами за сюжетами: «На перехресті», «Прогулянка містом»;

-   з дітьми 5-го року життя   – у куточку безпеки руху «Дорога з острівцем безпеки», «Червоне світло застало посеред дороги»;

        - з дітьми старшого дошкільного віку   – «Мама чи тато намагаються з тобою перейти вулицю в недозволеному місці. Твої дії?», «Обійди автобус. Обійди маршрутне таксі».

          Перегляд мультфільмів:

 З дітьми старшого дошкільного віку проведено перегляд та обговорення мультфільмів з циклу  «Уроки тітоньки Сови»: Азбука безпеки на дорозі:

         Наприкінці Місячника безпеки «Увага! Діти на дорозі!» було показано лялькову виставу «Наш друг світлофор»

          До проведення Місячника безпеки «Увага! Діти на дорозі!» активно залучались батьки вихованців.

 З батьками проведені індивідуальні бесіди, групові консультації на теми: «Дитина та дорога», «Поведінка батьків – приклад для наслідування». Педагогами груп для батьків підготовлена Пам'ятка для батьків: «Попередження дорожньо-транспортного травматизму серед дітей дошкільного віку»  та поради щодо виховання у дітей почуття власної гідності і відповідальності за свою безпеку. В роздягальнях групових приміщень для батьків були підготовлені педагогічно-інформаційні стенди на тему « Правила дорожнього руху і пішоходи».

 

 

 

100-річчя з дня народження В. О. Сухомлинського

 

28 вересня 2018 року 100-річчя з дня народження видатного педагога, вченого, письменника Василя Сухомлинського, який залишив величезну спадщину, яка по праву вважається «Золотим фондом Гуманної педагогіки».

В. Сухомлинський - талановитий письменник. Його численні оповідання, казки, притчі, самобутні за художнім змістом і формою, стали улюбленими серед малечі. Великий педагог писав: "Діти повинні жити у світі краси, гри, казки, музики, малюнка, фантазії, творчості."

Заповіти Сухомлинського втілюють у життя і в нашому ясла-садку №13.

До Дня народження В. О. Сухомлинського в садку відбулася виставка дитячих малюнків за його творами «У кожній казці – мудрості перлина», а вихованці старших груп №5, №7, №8, №10 – виготовили леп-буки на основі оповідань, казок великого педагога «Стежками любові і добра».

Веселковий світ дитинства у нашому садку

 

У ясла-садку №13 28.09.18 року пройшло свято до Дня Дошкілля.

День дошкільника – це день особливої уваги до тих, хто виховує і кого виховують в дитячих садках. Адже дуже важливо, як, а найголовніше, ким і в яких умовах закладається фундамент майбутньої особистості. Цей день об’єднує практиків, науковців, батьків і дітей, переконує у пріоритетності дошкілля.

Основні завдання Дня дошкільника:

-   привернути увагу дорослих до значущості дошкільного виховання для підростаючого покоління;

-   розширити знання дітей про дитячий садок, про турботу до них дорослих;

-   формувати ціннісне ставлення до самого себе, до батьків, до людей, що їх  оточують

 

Діти II молодшої спеціальної №6, старшої спеціальної №5 та старшої інклюзивної групи №10 показали свої вміння та здібності у танцях, піснях, розповіді віршів.

День знань у нашому садку

 

Сьогодні вітаємо вас зі святом — Днем знань. І нехай наші діти ще не ходять до школи, але знань у них вже багато. Вони щодня роблять відкриття, дізнаються про щось нове, вивчають природу і навколишній світ. 

 

Нехай всі накопичені знання допоможуть їм надалі, нехай кожен з них знайде в житті своє захоплення, нехай навчання для них буде веселим і цікавим процесом. Бажаємо нашим дітям посидючості, прагнення, гарного настрою і міцного здоров'я.

 

Свято Дня Державного прапора України

 

"Синьо-жовтий прапор маємо:

Синє — небо, жовте — жито;

Прапор цей оберігаємо,

Він — святиня, знають діти"

 

Херсонський ясла-садок №13 комбінованого типу 23 серпня відсвяткував День Державного Прапора України та День Незалежності України. Маленькі громадяни старшої групи №7 та підготовчої групи №8 збагатили багаж знань про Батьківщину, символи та історію України.

Діти зранку прийшли до ясла-садка у святковому національному одязі, символом дня став український прапор, який дітки урочисто підняли та зобразили його на своїх малюнках протягом дня. Під час підняття прапора діти співали Гімн України.

 

          Наші діти також вітають рідну Україну зі святом. Як прийнято в день народження гості несуть подарунки. А що ми можемо подарувати нашій Україні в день її народження? Так, свою любов і повагу, свої малюнки та щирі побажання у віршах.  

Підсумки роботи

Херсонського ясла-садка №13 комбінованого типу

Херсонської міської ради

2017/2018 навчальний рік

 

Наші випускники були зараховані до 1-го класу шкіл №4, №6, №56, №44, №45, №41, №24 всього -  67 осіб.

Норми з харчування за 2017/2018 р. виконано на 91% (недовиконані за рахунок підвищення цін).

Середня захворюваність становить:

за 2017 рік

ясла – 11,4%

сад -  13,5% 

за 2018 рік

ясла –9,7%

сад -  12,2% 

 

Заклад неодноразово перевірявся планово управлінням освіти, держпродслужбою, висновки задовільні. В закладі працює батьківський комітет, рада з харчування, яка щомісячно здійснює перевірки організації харчування, надає рекомендації адміністрації закладу. 

Протягом звітного періоду проведено 10 свят, 44 ранки, розваги відповідно програми. Наші діти брали участь у всіх конкурсах, організованих управлінням освіти, де здобули I місце в конкурсі «Крок до зірок», II місце в конкурсі «Крок до Олімпу», II місце в конкурсі дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей»

Вихователі закладу брали активну участь у 18 основних заходах, організованих дошкільною освітою.

         Ми приймали поважну гостю – доньку В. О. Сухомлинського,Ольгу Василівну Сухомлинську, в рамках круглого столу «Нова українська школа і творча спадщина В. Сухомлинського». На заході вихователі обмінялись досвідом роботи за спадщиною В. О. Сухомлинського, а діти продемонстрували свої навички з хореографії, музичного виховання, які вони чемні і виховані завдяки оповіданням і казкам В. Сухомлинського. 

 

Свої надбані успіхи ми висвітлювали на каналах Херсонського телебачення шість разів протягом року. 

         На протязі 2017/2018 навчального року використали бюджетних коштів, а саме:

зарплата працівників – 4345518 грн.

енергозабезпечення – 154981 грн.

продукти харчування – 332061 грн.

теплопостачання – 493481 грн.

водопостачання та водовідведення – 35670 грн.

         Всього на комунальні послуги, зарплату, харчування бюджетних коштів за 2017/2018 н. р. використано – 5361711 грн.

         Ремонт даху – 350310 грн. – 827 м2

Заміна каналізації в підвалі – 193000 – 119 м. п. 

Придбано:

металопластикові двері – 1 шт. – 3928,79 грн.

металеві вікна – 5 шт. – 14600 грн.

металеві констр. – 7054 грн.   

художнє оформлення коридору – 10144 грн.

ремонт роздягальні (група  №7) – 1715 грн.

ремонт портомийки (група №4) – 2530 грн.

ремонт портомийки (група №7) –4960 грн.

ремонт роздягальні (група №4) –6087 грн.

 

ремонт логопедичного кабінету (група №3) –5384 грн.

ремонт спортивного залу

Пожежні рукава, стволи, гідрант, матеріали для щитової, дзвінок, замок – 12838 грн.

Посуд - 1262 грн.

Натяжна стеля (група №6) – 9000 грн.

Перевірка лічильників струму, трансформаторів (із установкою) – 3600 грн.

Миючі засоби поставлені на облік в сумі – 13747 грн.

Фарба – 8567 грн.

Перевірка засобів безпеки – 290 грн.

Пісок  - 1102 грн.

Матеріали для встановлення бойлера – 1660 грн.

Навіс над пісочницею – 2000 грн.

Пилосос, праска – 4013 грн. 

Перевірка вагів – 814 грн.

Перезарядження вогнегасників – 745 грн.

Ремонт покрівлі – 5760 грн.

Охорона «Кобра» - 1500 грн.

Послуги електрика надані на суму – 3220 грн. (огляд щитової, робота по електриці кабінету психолога, відновлення зовнішнього освітлення, встановлення водонагрівача, електросковорідки, установка дзвінка).

         На м'які матеріали по закладу із спонсорської допомоги витрачено і пошито: простирадла, подушки, наволочки, костюми дитячі, тканини для пошиття на суму - 23863 грн. 

Дякуємо всім співробітникам, батькам, громадськості за активну участь у виконанні та навчанні дітей, поповненню матеріально-технічної бази, становленні підростаючого покоління дітей на радість батькам і рідній Україні!

Тиждень безпеки життєдіяльності дітей

 

З 14.05 по 18.05.18 р. у Херсонському ясел-садку №13 комбінованого типу пройшов Тиждень безпеки дітей дошкільного віку.

Підготовці та проведенню передувала така робота:

1.     Виготовлення леп буків у всіх вікових групах на тему: «Острівець безпеки», «Абетка безпеки» та інші.

2.     Виготовлення пожежних щитів у всіх вікових групах «Щоб правильно пожежним щитом користуватись, треба правильно всім навчатись».

 

3.     Проведення бесід, занять, консультацій та розваг з даної теми.

II тур міської спартакіади «Крок до Олімпу»

 

16.05.2018 року на базі ЗДО №12 пройшов II тур міської спартакіади «Крок до Олімпу».

У спартакіаді змагались дошкільники ЗДО №12, 13, 17, 27, 45, 67.

Вихованці ясла-садка  №13 комбінованого типу зайняли II місце у спартакіаді «Крок до Олімпу».

Дякуємо дітям та батькам за участь.

 

 

День відкритих дверей

«Подаруй свою любов дитині!»

 

4.05.18 р. відбулася зустріч батьків, діти яких будуть зараховані до ясла-садка №13.

         В ході зустрічі директор ясла-садка Овчаренко Ганна Миколаївна ознайомила батьків з переліком документів, які необхідно надати та правилами відвідування ЗДО. А далі проходив День відкритих дверей, де батьки мали змогу отримати відповіді на всі питання, які їх цікавили.

         Метою проведення Дня відкритих дверей було: залучати батьків до співпраці з колективом ясла-садка; підвищувати увагу до потреб своєї дитини, формувати педагогічну свідомість батьків; спрямовувати діяльність ясла-садка та батьків на готовність реально впроваджувати гуманно-особистісний підхід до дитини.

 

 

  Робота ради з харчування 

 

         Рада з харчування здійснила перевірку зберігання продуктів  харчування та сировини, виховання гігієнічних навичок у дітей.

   Голова ради  Онєгіна О.М.  відмітила,що все зберігається відповідно санітарних норм, виведені всі залишки. Продуктова машина приїжджає вчасно, водій із санітарною книжкою і в спецодязі. Кухарі готують страви тільки із сертифікованих продуктів та сировини.

Соціально-екологічний проект "Виховання культури поводження з відходами учасників освітнього процесу"

 

Сміття з дітками сортуємо за соціально-економічним проектом працюємо

АКЦІЯ "ДОПОМОЖЕМО ЗИМУЮЧИМ ПТАХАМ"

В рамках обласної акції «Допоможемо зимуючим птахам» вихованці та батьки ясла-садка №13 комбінованого типу виготовили годівнички у кожній віковій групі

для підгодовування пташок. 

Яких тільки годівничок тут не було!!! Цікаві за задумом, різнокольорові в оформленні та різноманітні за формою приваблювали пташок до себе. 

         Висловлюємо слова подяки батькам, близьким та друзям дітей, які не байдужі до долі зимуючих пташок та взяли участь в акції!

Будемо берегти пташок та турбуватися про них. Бо всі ми частинка великої природи!

 

 

Патрульна поліція Херсона з відділу безпеки дорожнього руху з практичним показом на тему:

 

«Правила дорожнього руху потрібно знати всім»

 

Участь дітей в акції до Дня Святого Миколая

 

19.12.2017 року на базі Херсонського ліцею мистецтв вихованці ясла-садка №13, які прибули з зони АТО та діти із сімей учасників АТО відвідали концерт на честь Дня Святого Миколая та отримали подарунки.

 

ДЕНЬ ДОШКІЛЛЯ

Професія вихователя і всіх працівників дошкільних установ вимагає від людини глибокої самовіддачі, величезного терпіння і нескінченної любові до своєї справи. Виховання наших дітей на початку їхнього життєвого шляху - не просте завдання, але від його успішного вирішення залежить майже все наше майбутнє. Той фундамент, який закладається в нас з самого дитинства, служить нам опорою і основою в подальшому житті.

27.09.2017 року у Херсонському ясла-садку №13 комбінованого типу Херсонської міської ради святкували Всеукраїнський День Дошкілля. Святкові заходи, які пройшли – це творчість нашого педагогічного колективу.

Вікторина для дітей та батьків у II молодшій спеціальній групі №3 «Подорож у країну Казок»,спортивні конкурси разом з батьками у середній групі №7.

Спортивна розвага «Ми ростемо дужими, з фізкультурою ми дружимо» - учасники вихованці старшої спеціальної групи №6 та інклюзивної групи №10, в кількості – 30 чоловік.

Музичне свято «Всім дітям щастя та миру» - учасники вихованці старшої групи №4 – в кількості 22 чоловік, які показали свої вміння у піснях, таночках, розповіданні віршів.

По закінченню всіх свят всі вихованці отримали подарунки.

 

 

Проведення круглого столу

«Нова українська школа і творча спадщина В. О. Сухомлинського»

 у ясла-садку №13

12.09.2017 року на базі Херсонського ясла-садка №13 комбінованого типу відбулося відкриття круглого столу «Нова українська школа і творча спадщина В. О. Сухомлинського».

Запрошені гості: Ніконов Ю. М. – начальник управління освіти, Сухомлинська О. В. – дійсний член НАПН  України, доктор педагогічних наук, професор, Кияновський А. О. – науковий керівник лабораторії, кандидат педагогічних наук, доцент, Ільїна В. М. – завідувач методичним кабінетом при управлінні освіти.

Учасники: старша спеціальна група №6 та інклюзивна група №10 в кількості 20 чоловік. Вихованці представили інсценізацію за твором В. О. Сухомлинського «Їжачок та Цвіркунчик».